0 554 132 41 74 - 0 553 090 05 39
info@akasyaguventeknik.com
Genel

Gölcük Vaillant Petek Temizliği

Gölcük Vaillant Petek Temizliği

Gölcük Vaillant Petek Temizliği

Gölcük Vaillant Petek Temizliği hizmeti,  kombi ve peteklerin daha uzun ömürlü olması adına, belirli zaman aralıkları ile yapılması gereken bir hizmettir. Uzman ekibimiz, petek temizliği hizmeti ile, sizlere yardımcı olmaktadır. Sizlere bu yazımızda Petek Temizliği hakkında detaylardan bahsedeceğiz.

İklim değişikliğinin çok fazla olduğu şu dönemde, kış ayları eskiye orana daha sert geçmektedir. Bu nedenle klima ve kombi kullanımım eskiye oranla daha fazla olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Petek temizliği de, ortamın ısınmasında oldukça önemli bir etkendir. Eğer petekleriniz yeterince temiz değilse, sorular oldukça fazla olacaktır.

Isıtma sistemlerini kolaylaşmasında kombilerin önemi oldukça fazladır. Isı seviyesini yükseltmek ve ısınma verimini arttırmak için peteklerin temiz olması ve bunun yanında suyun saf olması oldukça önemlidir. Çamurlaşmış tesisat, tortu ve diğer maddeler ısınma verimini düşürür. Çamurlaşan tesisat içindeki diğer maddeler de , ısı seviyesinin düşmesine neden olacaktır.

Petek temizleme işlemi, bu nedenle oldukça önemlidir. Özellikle radyatörlerin alt kısmında çöken ve suyun hareketini engelleyen maddeler, kombiyi zorlar ve bu nedenle doğalgaz enerjisinin fazla tüketilmesine neden olur. Aynı zamanda tesisat suyunun kireçli olması ve kimyasalların zaman içinde tortular oluşturması da tıkanma nedenleri arasında yer almaktadır.

Petek temizliği neden yapılması sorusu da, merak edilen konular arasında yer alıyor. Gölcük Vaillant Petek Temizliği hakkında sizlere bilgiler aktarırken, aynı zamanda petek temizliğinin neden yapılması gerektiğinden de bahsedeceğiz. Tesisat temizleme işlemleri kimyasal ve makineli bir şekilde yapılmalıdır. Tek bir radyatörden makine bağlantısı ile, başka bir radyatörün sökülmesine gerek kalmadan ve etraf kirletilmeden bu işlemler uygulanmalıdır.

Petek temizliği, aynı zamanda maddi olarak da tasarruf sağlamaktadır. Petek temizliği tam anlamı ile yapılmadığı zaman, düşük ısılara ve düşük verimlere haddinden fazla ödeme yapmak zorunda kalabiliyoruz.