0 554 132 41 74 - 0 553 090 05 39
info@akasyaguventeknik.com

Gölcük Baymak Petek Temizliği

Gölcük Baymak Petek Temizliği

Gölcük Baymak Petek Temizliği ile, peteklerinizden en yüksek verimi elde edebilirsiniz. Kombiler, kullanım süresine bağlı olarak niteliklerinde değişkenlik gösterebilir. Zamanla suyun niteliğine ve sıcaklığına bağlı olarak tortu, balçık, kireç, kışır ve çamurlaşma oluşmaktadır. Çamurlaşma, yerden ısıtma sistemlerinde daha sık bir şekilde görülmektedir. Bunun yanında ortaya çıkan bu maddeler, ısınma sorunlarında, ısıtma sistemlerinde etkili olurlar ve ısınma soruları ortaya çıkabilir.

Ortaya çıkan bu sorunların üstesinden gelmek adına Petek temizliği oldukça önemlidir. Isı sirkülasyonunun tam olarak yapılamaması, beraberinde ısı sorunları meydana getirir. Petek temizleme şirketi olarak, tüm bu sorunlara teknolojik sorunlar getiren Baymak Petek temizleme firması sizlere 7/24 destek vermeye devam ediyor.

  • Peteklerde ısı her yere eşit derece dağılmaz. Özellikle peteklerin alt kısmında tortular meydana gelebilir. Bu da alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunların ortaya çıkmasını sağlar.
  • Bir diğer sorun ise, yerden ısıtma sistemlerinde meydana gelen tortulaşma ve çamurlaşmadır. Tıkalı boruların geçtiği alanlarda bu tarz sorunlar çok fazla meydana gelebilir.
  • Petek ve tesisatlar kirlilikleri, kombide eşanjör ve pompa sorunlarının yaşanmasına neden olur.
  • Tıkanma ve kireç gibi sorunlar nedeniyle eşanjör istenen sıcak suyu üretemez.
  • Sistemin çürümesi beraberinde yerden ısıtma borularında çatlakların oluşmasına neden olur.

Petek temizleme işlemi, profesyonel bir ekip tarafından nitelikli bir şekilde yapıldığı takdirde 1,1-5 saat kadar sürmektedir. İşlemde ilk sırada tesisat içinin temiz su ile yıkanması yer almaktadır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılır. Yıkama işlemi ardından tortu ve çamurlar, bor içinden kimyasal ve makine yardımı ile temizlenir.

Gölcük Baymak Petek Temizliği sayesinde, peteklerinizi daha verimli kullanarak büyük bir zarardan kendinizi kurtarabilirsiniz. Bunun yanında, petekleriniz verimsiz çalışması, kombinizi daha çok açmanıza neden olur ve bu da beraberinde yüksek fatura getirir. Bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalmamanız adına, petek temizliği konusunda uzman bir kadrodan destek almak oldukça önemlidir. Baymak Kombi Servisi ve diğer konularda bilgi almak için sitemizde yer alan yazıları okumaya devam edebilirsiniz.