0 554 132 41 74 - 0 553 090 05 39
info@akasyaguventeknik.com

Başiskele Demirdöküm Petek Temizliği

Başiskele Demirdöküm Petek Temizliği

Başiskele Demirdöküm Petek Temizliği, belirli aşamalardan oluşan bir işlemdir. Demirdöküm, Türkiye’nin en bilinen ısı sistemleri markası olmasının yanında satış sonrası verdiği destek ile de rakiplerinin bir adım önündedir diyebiliriz. Satış sonrası hizmetlerden biri de petek temizliğidir. Petek temizliği, her ne kadar kullanıcılar tarafından bilinmese ve tercih edilmese de, kombilerin ömrünü uzatan ana faktörlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Sizlere bu yazımızda Petek temizliği hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Petek temizliği, belirli aşamalardan meydana gelmektedir. Bu aşamalarda ilk sırada; tesisat, vana, petek ve kombi gözden geçirme işlemi vardır. Tamir ve kaçak varsa gerekli işlemler yapılır. Bakım ve onarım işlemleri buna dahildir. Sonraki aşama petek temizliği ile alakalıdır.

Sonrasında petek temizleme makinası, tesisata monte edilir. Genel olarak monte işlemi banyo veya mutfağa yapılır. Temizleme işleminde mekan kirletilmez. Gider için tuvalet ve lavabo tercih edilir.  10-20 metre uzunluğunda gider hortumları ile işlemler yapılır.

Petek temizliği esnasında, tesisatta bulunan çamur, kir ve çeper çift yıkama yöntemi ile temizlenir. Sağlıklı bir şekilde petek temizleme yapmak için uygun makine kullanımı oldukça önemlidir. Bu süreçte tesisatın zarar görmemesi için gerekli hassasiyet kullanılır.

Temizlik 1-2 saat kadar sürmektedir. Peteklerin 2 yılda bir temizlenmesi gerektiği ifade edilir. Bazı durumlarda bu sayı artabilir. Eğer kombinizde ses, akan suda siyahlık ve ısınmada sorun varsa bunun nedeni peteklerin kirli olması olabilir.

Başiskele Demirdöküm Petek Temizliği konusunda destek almak için sitemize giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda destek ekibimiz ile görüşme sağlamanız halinde kısa süre içinde size dönüş sağlanacaktır. Petek temizleme işlemi sonrasında  da, diğer gerekli işlemler yapılır. Ödemeyi nakit ve kredi kartı yöntemi ile yapabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile her zaman sizlere hizmet vermeye hazırız.

Aynı zamanda kombi temizliğinin de önemi oldukça fazladır. Yakıt tasarrufu, temiz su, yeteri kadar ısı, kombinin gürültüsüz çalışması gibi sonuçlar elde etmek adına kombi temizliğinin oldukça önemli olduğunu ifade edebiliriz. Ekibimiz kombi ve petek temizliği konusunda sizlere destek olmaktadır.